Cerrahi Maske
Cerrahi Maske
Cerrahi Maske
Cerrahi Maske

Cerrahi Maske

5,00
Marka : Foottab
Fiyat : USD 1.36(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 12

3 Katlı, Lastik Halkalı, Burun Telli Cerrahi Maske

 

Bu ürün hijyen kuralları gereği değişim/iade yapılamaz.

Cerrahi Maske

 

3 Katlı, Lastik Halkalı, Burun Telli Cerrahi Maske

İsminden anlaşıldığı üzere esas olarak cerrahi işlemler sırasında sağlık çalışanlarının kullandığı maskelerdir. Bu maskeler solunum yolu hastalığı olan veya bundan şüphelenilen (Grip, tüberküloz, COVID-19 gibi) bireylerin, hastalığı başkalarına bulaştırmaması için de kullanılır

Bu maskeler tek kullanımlık olup çıkarıldıktan sonra naylon poşete konarak evlerde çöp kutularına atılmaları gerekir. Sokağa atılmazlar ve evde ortada bırakılmazlar. Çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılmazlar. Diğer maskelere göre ucuzdurlar.

 

Maske Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

- Hastaların veya hastalığı sessiz geçirenlerin (asemptomatik hastalar) hastalığı başkalarına bulaştırmaması için cerrahi maske takılır.

 

- Maskeler takılmadan önce ve maske çıkarıldıktan sonra mutlaka eller usulüne uygun olarak yıkanmalıdır. Maske takılı iken ellerle maskeye, yüze ve gözlere dokunulmamalıdır. Dokunulduğu fark edilirse hemen ellerin tekrar su ve sabunla yıkanması veya alkol bazlı el dezenfektanı ile dezenfekte edilmesi gereklidir.

 

- Cerrahi maskeler ve solunum maskeleri tek kullanımlıktır. Solunum maskeleri, cerrahi maskelere göre çok daha pahalıdır. Bu nedenle hastalar tarafından tekrar kullanma eğilimi mevcuttur. Bu durum kullanılan maskeler üzerinde bulunan mikropların solunması, dokunulması, göze-buruna teması nedeni ile hem kullanan hem de çevredekiler için ayrı riskler doğurur.

 

- Ventilli solunum maskeleri, bulaşıcı hastalık durumlarında ne hastalar ne de sağlık çalışanları tarafından kullanılmamalıdır. Çünkü dışarı çıkan havayı temizlemediği için, bulaştırıcılığı engellemez. Eğer elinizde ventilli maske varsa mutlaka üzerine cerrahi maske takılarak kullanılmalıdır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler